Geoblog.pl    swiadomyemigrant    Podróże    Indie    Ogladalesz "Walking Dead"? Więc wiesz co to wieczorny szwędacz!

Ogladalesz "Walking Dead"? Więc wiesz co to wieczorny szwędacz!

Indie, Kolkata

27.11 Kolkata

WIECZORNY SZWEDACZ

Kolkata posiada metro. Wiecej niz jedna linie. Jest punktualne, dobrze zorganizowane i przez wieksza czesc dnia przepelnione. Bez wzgledu na to, ze cena przejazdu waha sie pomiedzy 4-14 rupii za ponad 30kn trasy. Korzystaja z niego mlodzi I starzy mieszkancy, nie brak niebieskich kolniezykow, mlodych Indusek. Specyficzne dla metra w Kolkacie jest to, ze miejsca siedzace (dlugie, metalowe, ale wygladajace na komfortowe lawy) sa albo dla dzieci I kobiet, albo mezczyzn, nie wystepuje przemieszanie. System biletowy jest oparty na zetonach roznej wartoscim ktore przykladamy do automatu przy wejsciu, a wrzucany do automatu przy wyjsciu. Prawdopodobnie cena zetonu jest tak niska z przyczyn politycznych jednak nie jest latwo dowiedziec sie czy metro jest rentowne. Pomimo inspekcji ludzi poruszajacych sie z plecakiem (operacja trwajaca maks. 15 sekund) korzystanie z metra jest dosc przyjemne.

Podczas przebywania w Kolkacie zwiedzilismy wiele ekskluzywnych jak na tutejsze warunki restauracje. Jedna z nich oferowala wieczorne wystepu muzyki hindi I western. Jako ze w Waranasi nie bylismy w stanie w pelni partycypowac w podobnym przedsiewzieciu, wiec wieczorem udajemy sie na browara z elementem muzycznym. Na miejscu wita nas mnostwo kelnerow. Klub powoli zapelnia sie, a na scenie widzimy atrakcyjna wokalistke, czlowieka z werblem I trojkatem, typa z organami Diamonda I gitarzyste, ktorego ktos zapomnial podlaczyc do pradu. Calosci dopelnia facet przypominajacy Bill’a Hicks’a z poznego okresu, ktory gra na maszynie do robienia bitow. Po kilku slabszych kawalkach (cos w stylu naszych szlagierow weselnych w zwolnionym tempie) slyszymy kilka lepszych utworowm gdzie wybijajacymi sie postaciami sa wokalistka I gosciu z maszyna MPC. Po poltorej godzinie wychodzimy z klubu, wracamy do hostelu gdzie czeka na nas mecz RPA vs. Polska w hokeju na trawie. Przegrywamy 3:1.

PS
Od polnocy czeka nas najdluzsza, bo liczaca 1501km trasa pociagiem Kolkata- Jaipur (32zlote od osoby za przejazd klasa Sleeper). Planowo dotrzemy po 24 godzinach, ale to sa Indie, wiec po ok. 40. Do srody!

swiadomyemigrant
Adrian Palczewski
zwiedził 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 16 wpisów16 0 komentarzy0 209 zdjęć209 0 plików multimedialnych0

01.11.2011 - 09.12.2011